انواع موزاییک

انواع موزاییک براساس روش تولید :

۱٫ موزاییک ها گرانیتی و معمولی

۲٫ موزاییک های ویبره ای

موزاییکهای تک لایه ای بدون ساب خوردن وفشار پرسی می باشد و برای تولید آن به دستگاه های پیچیده ای نیاز ندارد . تنها یک همزن ،یک دزاتور ( پیمانه کن ) ویک تسمه نقاله به طول ۱۰_۱۲ مجهز به ویبراتور کافی است .

روش تولید آن بدین ترتیب است که مواد پساز مخلوط شدن توسط پیمانه کن به میزتن مورد نیاز هر قالب ، درون قالبهای لاستیکی ریخته می شوند و بر روی نوار نقاله قرار می گیرند که این نوار لرزان است و باویبره کردن مواد باعث خارج شدن هوای از بین مواد موزاییک می شود و قالب ها را به مدت ۵ ساعت می گذارند خشک شود سپس قالبها را جدا می کنند و موزاییک ها را درون آب می خوابانند و بعد بسته بندی می کنند.

۳٫ موزاییک شسته:

تولید این موزاییک مانند موزاییک های گرانیتی و معمولی می ماند با این تفاوت که مدتی که موزاییک در گرم خانه می مانند تاآب فیزیکی خود را از دست بدهد ۵ساعت می باشد و پس از آن در زمان ساب نیز به صورت متفاوتی بابا موزاییک عادی ساب می خورند بدین گونه که در دستگاه ساب آنها به جای کله های ساب (سنگ سمباده) فرچه های سیمی است که در ۳مرحله که به ترتیب از زبر به نرم قرار گرفته اند موزاییک ها را پرداخت می کنند ودر زمان ساب نیز آب با فشار بر روی موزاییک ها پاشیده می شود.

۴٫ موزاییکها تک لایه ای:

نوع دیگر موزاییک وجود دارد که بیشتر درکشورهای آلمان و ایتالیا تولید شده و استفاده می شود .این موزاییک تک لایه بوده وبه علت وزن کم در ساختمانهای چندین طبقه ازآن استفاده می شود این نوع موزاییک فاقدقسمت زیرین یا نارین است و در آن سنگ دانه های بسیار ریز استفاده شده است ولی به طورکلی روش تولید آن مانند موزاییک گرانیتی می باشد و در قسمت پرس نیز در زیر پرس کانالهایی وجود دارد که بر روی آن است که پرس شده و آن کاملا خارج می شود.

 

۵٫ موزاییک پرس

۶٫ موزاییک رزینی (سمنت پلاست)
۷٫ سنگ مصنوعی

 

طبقه بندی موزاییک ها بر اساس شکل ظاهر و نمای سطح رویه :

۱٫ موزاییک سیمانی:

موزاییکی که در سطح رویه فاقد سنگ دانه های تزئینی است و تنها دارای شیار و طرحهای ساده است.

۲٫ موزاییک سنگ دار:

موزاییکی است که در سطح رویه ی آن ازسنگ های تزئینی استفاده شده است و به ۳صورت شیاردار(طرح دار)، صاف، شسته ساخته می شود و برحسب اندازه و قطر دانه های سنگی قابل مشاهده به ۵دسته تقسیم می شوند.

۳٫ موزاییک شیاردار:

موزاییکی است که در سطح رویه آن به اشکال مختلف دارای فرورفتگی و برجستگی بوده و به عنوانه فرش کف پیاده رو و محوطه استفاده می شود.

۴٫ موزائیک شسته :

موزائیکی است که در سطح آن دانه های شنبه صورت برجسته نمایان ست.

۵٫ موزائیک پلاکی:

موزائیکی است که در سطح رویه آن مصال حساختمانی سخت و صیقل پذیر وجود دارد و اندازه این سنگها برحسب ابعاد موزائیک متفاوت است و به صورت صاف ساخته می شود.

موزاييك حياطي:

جهت موزاييك كاري ساختمان از موزاييك حياطي استفاده مي‌شود. انواع موزاييك حياطي رايج در ايران به شرح زير مي‌ باشد.

۱- موزاييك سنتي
موزاييک سنتي کفپوشی است متراکم ، در حقيقت يک جور بتن است که تراکم خود را يا از طريق فشار پرسی (موزاييك پرسي) و يا از طريق لرزش (موزاييك ويبره‌اي) به دست می آورد و از ماسه ، سيمان ، سنگ دانه، پودر سنگ و آب در ابعاد و طرحهای گوناگون توليد مي‌شود. به طور کلی موزاييک سنتي از دو سطح تشکيل شده است:

لايه رويه و يا رنگ موزاييک: اين لايه که رويه موزاييک را تشکيل می دهد و در آن از پودر سنگ، سيمان، آب و از ترکيبات دانه بندی شده و رنگی استفاده شده است.
لايه زيرين يا نارين: اين لايه از موزائيک دارای ضخامت بيشتری نسب به لايه رويه میباشد و نقش تحمل فشار را بر عهده دارد و از سيمان ،آب و ماسه تشکيل شده است.

۲- موزاييك پليمري
موزاييک پليمري کفپوشی است فوق متراکم ، در حقيقت يک جور بتن خود متراكم (SCC) است که تراکم خود را از طريق فرآيند پليمريزاسيون (رزين سنگ مصنوعي و يا رزين پليمري) و از طريق لرزش روي ميز ويبره به دست می آورد و از ماسه ، سيمان ، سنگ دانه، رزين سمنت پلاست (فوق روان كننده پلي كربوكسيلات) ، رنگدانه‌هاي شيميايي و آب در ابعاد و طرحها و رنگهاي متنوع توليد مي‌شود.

نكته قابل توجه در موزاييكهاي پليمري ، مقاومت بسيار خوب آنها در شرايط يخبندان مي‌باشد كه دليل آن جذب آب پايين (کمتر از ۳ درصد) و تراكم زياد آنها مي‌باشد.

پارامتر موزاييك پليمري “درنيكا سنگ”
مقاومت فشاري kg/cm2  ۱۰۰۰- ۶۰۰
مقاومت كششي kg/cm2 ۱۵۰-۶۰
مقاومت سايشي g/cm2 كمتر از ۴/۰
مقاومت دمايي cycles ۵۰۰
جذب آب % كمتر از ۳
دانسيته kg/m3 ۲۲۰۰

۳- موزاييك واش بتن يا موزاييك شسته
واش بتن یا موزاییک شسته (بتن شسته) نوعی کفپوش بتنی است ، که از ترکیب سیمان، ماسه ، سنگ دانه‌های طبيعي ، آب و افزودنی های بتن مانند فوق روان کننده های پلي کربوکسیلاتی در رنگ های متنوع تولید می گردد. استفاده از فوق روان کننده های پلي کربوکسیلاتی در طرح اختلاط واش بتن باعث افزايش مقاومت فشاري و خمشي (بدليل امكان كاهش نسبت آب به سيمان) و كاهش جذب آب (بدليل تراكم بالاتر) مي‌گردد. همچون موزاييكهاي پليمري مي‌توان واش بتنهايي كه در فرآيند توليد آنها از فوق روان كننده‌هاي پلي كربوكسيلاتي استفاده مي‌شود را واش بتن پليمري ناميد.