خدمات

خدمات کفسابی گروه کریمی:

امروزه باتوجه به تغییرات بسیار گسترده ای که در ساخت ساختمان های جدید و امروزی پیش آمده، موضوع کفسازی سنگ، موزاییک، یا پارکت ،و سرامیک لمینت نیز به نوبه خود درساختمانهای جدید الاحداث تبدیل به بحث گسترده و پیچیده ای شده است. داشتن یک کفسازی دقیق و بدون نقص در کف ساختمان، معمولا نیازمند صرف هزینه های بالا و نیازمند داشتن زمان کافی میباشد،ازطرفی میدانیم که هر کفپوش و قطعه قابل نصبی که در ساختمانها بر روی کف ساختمان نصب میشود بعد از اجرا و نصب ودرطول عملیات اجرا ممکن است دچار آلودگی سطح و خراش بشود امااین اتفاق به معنای خسارت خوردن و ایجاد هزینه نیست،چرا که روشهای جدید و راه حلهای زیادی برای رفع این گونه مشکلات وجود دارد که از جمله این راه حلها کفسابی پر کاربرد ترین راه حل میباشد.

خوب ابتدا باید زمینه های ایجاد نیاز به کفسابی را بررسی کنیم.
۱. اولین و مهمترین دلیلی که نیاز به کفسابی کف سنگی یا موزاییکی ساختمانی را ایجاد میکند،وجود پستی و بلندی بین قطعات سنگ یا موزاییک فرش شده در کف ساختمان میباشد. به این معنا که بیشتر بناها و استادان فرش سنگ و موزاییک به هنگام اجرای کف فرش سنگ و موزاییک، ناخاسته و علیرغم دقت زیاد بالا و پایینی را در بین قطعات سنگ و موزاییک ایجاد میکنند که اصطلاحا به آن ناخنک بین سنگها و موزاییکها نیز گفته میشود، که این بالا و پایینی یا ناخنک بعد از اتمام عملیات اجرای نصب کفپوش بر روی کف ساختمان باقی میماند و رفته رفته با جمع شدن جرم و آلودگی و کثیفی در بین بندها باعث زشت تر دیده شدن کف ساختمان میشود. لذا تنها راه برطرف کردن این مشکل عملیاتی به نام کفسابی میباشد. به این صورت که استاد کفساب با وسیله ای بنام دستگاه کفساب و با استفاده از ابزارهایی مانند سمباده های لقمه ای،الماس برش،سنگ اسیدی،نمد و پدهای مخصوص اقدام به برش سطح سنگ و برطرف کردن بالا و پایینی موجود نموده و سپس سطح را سمباده زنی و اسید سابی و نرم و سیقلی مینماید.
۲. دومین موردی که باعث میشود کفسابی در ساختمان امری ضروری به نظر بیاید کثیفی موجود روی کفپوش و سنگ یا موزاییک نصب شده روی کف میباشد، به این معنی که بعضا دیده میشود بعد از اجرای سنگ فرش یا موزاییک فرش در ساختمانها،استاد بنای نصب سنگ و موزاییک بقایای دوقابی را که بعنوان بندکشی کف از آن استفاده کرده است به خوبی پاک نکرده و مقداری سیمان یا دوقاب سیمان بر روی کف سنگ و موزاییک باقی مانده است، و دراینجاست که کفسابی باعث تمیز شدن سنگ و موزاییک کف ساختمان میشود.
۳.مورد دیگری که دربیشتر مواقع باعث احساس نیاز به کفسابی میشود کهنگی و جرم گرفتگی و کدر و مات شدگی سطح کفپوش سنگی یا موزاییکی است. ودلایل این احساس نیاز کفسابی ازطرفی عدم پرت وقت و هزینه در انجام کفسابی و ازطرف دیگر بازدهی بسیار عالی و کیفیت کار در کفسابی است.

نمونه ای از کارها