معرفی انواع موزاییک

در این مقاله قصد داریم تا انواع موزاییک های تولیدی در گروه تولیدی موزاییک در کرج رو به شما مصرف کنندگان گرامی معرفی کنیم…

موزاییک شسته

تولید این نوع از موزاییک همانند موزاییک های معمولی و گرانیتی است، مدت زمانی که موزاییک در اتاق گرم خانه می ماند بیشتر از ۵ ساعت است تا آب فیزیکی خود را از دست بدهد و از طرفی ساب زدن آن نیز به شکل متفاوتی است و تفاوت زیادی با ساب موزاییک های عادی دارد و در دستگاه های ساب زنی آن به جای کله و سنگ های سمباده ساب، فرچه های سیمی قرار دارد که در ۳ مرحله به ترتیب از زبر به نرم چیده شده اند روی موزائیک ها کار می کنند و همزمان با ساب آب پرفشاری بر روی موزاییک ها پاشیده می شود.

موزاییک های شیاردار

یکی از بارزترین انواع موزاییک ها که در مکان های زیادی به چشم شما برخورد کرده اند این نوع از موزاییک ها هستند که در سطح رویه آن دارای برجستگی و شیار هایی با اشکال مختلف هستند که بیشتر برای فرش کف پیاده رو ها و حیاط و محوطه های پارکینگ مورد استفاده قرا می گیرد.

 

موزاییک های ویبره ای

این نوع از موزاییک ها نیازمند دستگاه های پیچیده ای نیستند و بدون ساب زنی و فشار های دستگاه پرس می باشند و تنها نیازمند یک همزن، یک تسمه نقاله ای به طول ۱۰-۱۵ متری دارای ویبراتون و یک پیمانه کن(دزاتور) است.

مراحل تولید این نوع از موزایک بدین ترتیب است که مواد پس از مخلوط شدن توسط دزاتور به درون قالب های لاستیکی مخصوص آن ریخته شده و بر روی نوار تسمه نقاله ای قرار گرفته که این نوار توسط ویبراتور لرزان است و باعث خروج هوای بین مواد مورد استفاده موزاییک شده و سپس قالب های را بیشتر از ۵ ساعت بی حرکت قرار می دهند تا خشک شده و سپس قال های آن را از موزاییک جدا کرده و درون آب می خوابانند تا بتن آن خود را گرفته و مقاوم شود و سپس بعد از خروج آن ها را بسته بندی میکنند.

 

موزاییکها تک لایه ای

از انواع موزاییک ها یک نوع موزاییک وجود دارد که بیشتر در کشور های اروپایی مثل آلمان و ایتالیا تولید و مورد استفاده قرار می گیرند.این نوع از موزاییک تک لایه بود و دارای وزن کمتری است که به همین علت در ساختمان های چندین طبقه مورد استفاده قرار می گیرند. توجه داشته باشید که این نوع از موزاییک فاقد قسمت زیرین (نارین) می باشد و در آن سنگ دانه های ریز مورد استفاده قرار گرفته است و دستور تولید آن به طور کلی همانند موزاییک های گرانیتی است.

 

 

طبقه بندی انواع موزاییک ها بر اساس شکل ظاهر

موزاییک های  سیمانی

این نوع از موزاییک که در سطح خود سنگ دانه های ریز تزئینی ندارد است و فقط دارای شیار و طرحهای ساده است.

موزاییک های سنگ دار

این نوع از موزاییک که در سطح خود دارای سنگ های تزئینی ریز و درشت است  و به سه شکل طرح دار(شیار دار)، صاف، شسته ساخته می شود .

موزاییک های شسته

این نوع از موزاییک  که در سطح خود دارای سنگ ریزه هایی است که در سطح آن به صورت برجسته ای دیده می شود.

موزاییک های پلاکی

این نوع از موزاییک که در سطح خود انواع مصالح ساختمانی سخت و محکم و صیقل پذیر قرار دارد و اندازه این سنگه و مصالح برحسب ابعاد موزاییک متفاوت و  به شکلی صاف و صیقلی ساخته می شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *