واش بتن چیست،تولید واش بتن، قیمت واش بتن، سایز و انواع واش بتن

واش بتن چیست؟ قیمت واش بتن چند است؟

واش بتن به معنی لغوی یعنی بتن شسته شده. حال اینکه این لغت و عبارت از کجا و چگونه وارد ادبیات ساختمانی ما شده است!؟

همانگونه که از اسم محصول پیداست، واش بتن نیز یک نوع قطعه کفپوش موزاییکی است که برای پوشش سطح پیاده رو ها و محوطه های روباز و پارکینگی استفاده میشود. مهمترین مشخصه این محصول داشتن سطح زبر و بتن شسته شده سطح آن است. این قطعه یک قطعه پیش ساخته بتنی است که از بتن سیمان و سنگدانه تولید شده و بعد با بورس سیمی و فشار آب شسته میشود.

اگر به پیشینه و ریشه های پیدایش واش بتن نگاهی داشته باشیم، احتمالا با مطالب بسیار جالبی روبرو میشویم! مثلا اینکه این احتمال وجود دارد اولین واش بتن که توسط انسان کشف شده و نظر اورا جلب کرده است، واش بتن ی بوده است که در طبیعت و به واسطه قرار گرفتن یک صخره شنی و یا یک دیواره بتنی در مسیر عبور آب ایجاد شده. در همین رابطه دیدن تصویر زیر خالی از لطف نیست!

همانگونه که در تصویر مشخص است قطعه ای از یک دیواره بتنی دیده میشود که در مسیر گذر آب فرو افتاده. این قطعه حدود یک مترونیم پهنا و حدود چهار متر طول دارد و به خوبی مشخص است که بتن تشکیل دهنده آن دارای استحکام و عیار بالا میباشد، اما سایش آب نیز دارای قدرت بالایی است. به نظر میرسد از زمان افتادن بتن در رودخانه شاید حدود دوسال میگذرد و در تمام این مدت جریان آب به کار خود یعنی شستشوی مدام سطح بتن مشغول بوده است، و نتیجه کار این چیزیست که حیرت هر بیننده ای را بر می انگیزد. به نظر شما آیا این صحنه و صحنه هایی از این قبیل نمیتواند ریشه پیدایش و تولید کفپوشی به نام واش بتن گردد؟ جواب این است: بله! اگر نگاهی به تاریخچه پیدایش هر کالا و هر محصول جدید بیندازیم، متوجه میشویم که در بیشتر موارد اولین نمونه محصول جدید به صورت کاملا اتفاقی در مسیر زندگی بشر قرار گرفته و باعث جلب توجه انسان متفکر و خلاق قرار گرفته و بعد از آن بشر به فکر تولید و انتشار آن نمونه جالب افتاده است.

گروه تولیدی و اجرایی موزاییک واش بتن کریمی.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *