موزاییک پرسی،موزاییک ویبره ایموزاییک پرسی چیست؟

موزاییک ویبره ای چیست؟

موزاییک پرسی و موزاییک ویبره ای چگونه تولید میشوند و کاربردشان چیست!

موزاییک ویبره ای و موزاییک پرسی، چه شباهت ها و چه تفاوتهایی باهم دارند!

برای دانستن پاسخ این سوالات لطفا ادامه این مطلب را بخوانید.ابتدا به تعریف و توضیح مشخصات هر کدام از این موزاییکها میپردازیم.

موزاییک ویبره ای:

همانگونه که از اسم این قطعه پیداست، در پروسه ساخت این موزاییک از روش ویبره کردن بتن استفاده میشود. به این ترتیب که ابتدا بتن و مواد تشکیل دهنده موزاییک طبق فرمول و پیمانه مشخص و مناسب با محصول در مخلوط کن، ترکیب شده و در قالب مخصوص قطعه ریخته میشود.

قالب موزاییک ممکن است دو حالت داشته باشد.

قالب جدا از دستگاه و قالب چسبیده به دستگاه.

۱. قالب جدا از دستگاه ویبره، این نوع قالب به صورت جدا از دستگاه ویبره میباشد که برای تولید قطعه ابتدا مواد ترکیب شده یا بتن آماده شده در قالب ریخته میشود، سپس قالب پر  از بتن یا مواد اولیه قطعه، به مدت لازم که قبلا در برنامه دستگاه تنظیم و مشخص شده است، شروع به ویبره کردن میکند.  بعد از اتمام مرحله ویبره قالب از روی دستگاه ویبره برداشته شده و برای انجام مراحل بعدی تولید اعم از خشک شدن و آبیاری و فراوری بتن و ساب به قسمت های دیگر کارخانه منتقل میشود.

۲. دستگاه قالب سر خود یا قالب متصل به دستگاه، همانگونه که از اسمش پیداست این نوع قالب متصل به دستگاه ویبره میباشد.

قالبی که به صورت سر خود دستگاه هست در واقع نوعی خط تولید نیمه اتوماتیک به شمار می آید. به اینصورت که هر قالب به صورت خودکار از ابتدای خط تولید تا انتهای آن بر روی یک نوار نقاله به حرکت در می آید و همزمان با این حرکت کردن از بتن و مواد اولیه موزاییک پر میشود و در ادامه ویبره شده و سپس در مرحله آخر با قرار گرفتن در روی شمشه های مناسب قالب با ظرافت تخلیه شده و برای تولید قطعه بعدی آماده میشود.

نمونه موزاییک پرسی حیاطی
موزاییک ویبره ای
موزاییک پرسی ساده

کاربرد موزاییک ویبره ای!

موزاییک ویبره ای معمولا بعنوان کفپوش استفاده میشود. کفپوشی که از آن در پوشش های یکدست و منظم کف پیاده رو ها و کف فضاهای باز مانند میادین و پارک ها بسیار استفاده میشود. البته موزاییک ویبره ای کاربردهای دیگری هم دارد، مثلا نوع پلیمری و براق موزاییک ویبره ای که به آن سمنت پلاست نیز گفته میشود علاوه بر کف پیاده روها در نمای ساختمان نیز بعنوان سنگ مصنوعی استفاده میشود که اتفاقا در بیشتر موارد با ایجاد یک سری اشکال هندسی زیبا موجب تحسین هر بیننده ای میشود.

نمونه هایی برای موزاییک دیواری، یا سمنت پلاست، یا سنگ مصنوعی که در نمای ساختمان استفاده شده است.

نمای سنگ مصنوعی یا موزاییک پلیمری
۰۹۱۹۶۳۷۶۶۹۸ کریمی
نمای سنگ مصنوعی یا موزاییک پلیمری
۰۹۱۹۶۳۷۶۶۹۸ کریمی
نمای سنگ مصنوعی یا موزاییک پلیمری
۰۹۱۹۶۳۷۶۶۹۸ کریمی
نمای سنگ مصنوعی یا موزاییک پلیمری
۰۹۱۹۶۳۷۶۶۹۸ کریمی
نمای سنگ مصنوعی یا موزاییک پلیمری
۰۹۱۹۶۳۷۶۶۹۸ کریمی
نمای سنگ مصنوعی یا موزاییک پلیمری
۰۹۱۹۶۳۷۶۶۹۸ کریمی

موزاییک پرسی! در اینجا به تعریف موزاییک پرسی، نحوه تولید و کاربرد آن میپردازیم. لطفا همراه ما باشید.

موزاییک پرسی،

همانگونه که اسمش پیداست این محصول به وسیله یک ماشین به نام پرس تولید میشود. موزاییک پرسی میتواند به صورت دولایه و همچنین تک لایه تولید بشود.

موزاییک پرسی دولایه!

در نوع دولایه موزاییک پرسی مواد تشکیل دهنده موزاییک، جدا گانه و با دو روش کاملا متفاوت آماده میشود. یعنی در این نوع موزاییک دو لایه رویه و زیره وجود دارد که مواد تشکیل دهنده هر کدام از این لایه ها میبایست به روش خاصی آماده گردد.مثلا برای آماده کردن مواد لایه رویه به این صورت عمل میشود، ابتدا یک پیمانه مخصوص از هریک از ترکیبات تشکیل دهنده موزاییک داخل دستگاه مخلوط کن ریخته میشود، سپس این مواد با آب به صورت دورانی و ویبره ای کاملا مخلوط میشود، تا حدی که یک بتن شل و روان به دست بیاید. بعد از آن مواد آماده شده داخل قالب ریخته میشود تا به این ترتیب رویه موزاییک شکل خود را بیابید.

لایه زیرین موزاییک پرسی دولایه: در بیشتر موزاییکهای پرسی موجود در بازار علی رقم داشتن رنگها و طرحهای مختلف و سنگدانه ها و رنگ زمینه های متنوع و متعدد لایه زیرین فقط یک ترکیب ساده است. در واقع این لایه فقط مخلوطی از دو نوع مصالح ابتدایی ماسه و سیمان است.

آدرس دفتر مرکزی : تهران. پاسداران. نگارستان۵ پلاک۲۰
تلفن سفارش کالا: ۰۲۱۲۲۸۹۸۶۳۸

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *