معرفی موزاییک حیاطی و پلیمر

معرفی موزاییک حیاطی و پلیمر
معرفی طرحهای جدید موزاییک حیاطی و پلیمر

تحویل فوری موزاییک در غرب تهران

تحویل فوری موزاییک در غرب تهران

پذیرش سفارشات و تحویل فوری موزاییک در غرب و مرکزتهران،موزاییک در کرج،موزاییک در پونک،موزاییک در شهرک غرب،موزاییک در همت،موزاییک در ونک،موزاییک سازی کریمی آماده ارائه خدمات موزاییکی در سطح تهران بویژه غرب پایتخت.

۰۹۱۹۶۳۷۶۶۹۸

موزاییک همدان و کرج

موزاییک همدان و کرج
موزاییک رزن،موزاییک پرسی همدان،موزاییک ارزان،موزاییک در کرج،موزاییک درجه یک ویبره ای در اطراف کرج،موزاییک،تامین موزاییک در بهترین سطح کیفی وکمی. در سطح تهران و البرز. دارای دوخط تولید موزاییک پرسی و ویبره ای. مدیر گروه ۰۹۱۹۶۳۷۶۶۹۸

تاریخچه کاربرد موزاییک در هنر تزیین معماری جهان

تاریخچه کاربرد موزاییک در هنر تزیین معماری جهان

در فرهنگ لغت آکســفورد، کلمه موزاییک به معنی یک هنر یا کار معرفی شده است که از ترکیب سنگ های کوچک رنگی یا شیشه های براق رنگی و مواد دیگر ساخته شده است که تشکیل یک تصویر زیبا را می دهد. در فرهنگ های بومی و ایرانی نیز برای موزاییک تعریف جدیدی بیان شده است که در ان موزاییک را تصویری که با چیدن منظم و همگون قطعات سنگ های رنگ یا سفال های پخته ریز در کنار هم که پارچین نیز نامیده می شود.

موزاییک

 

از دیرباز بناها و ساختمان های مشهور و معروفی را که نماد یک شهر یا کشور بوده اند با موزائیک و کاشی های زیبا تزئین می کردند که اولین نمونه های موزائیک پیدا شده در جهان مربوط به بیشتر از چهار هزار سال است.

ذهنیت و تفکر ساخت اولین موزائیک ها به زمانی بر میگردد که انسان ها برای تزئین محل زندگی خود از برگ درختان و رنگ های طبیعی بدنه گل ها و گیاهان استفاده می کرده است.

اولین نمونه موزائیک کاری که تاکنون کشف و مورد بررسی قرار گرفته است مربوط به ساختمان یک معبد بزرگ در بین النهرین می باشد که باستان شناسان زمان ساخت این معبد را سه هزار سال قبل از میلاد مسیح می دانند. تزیین این بنا با روشی شبیه موزائیک و با بهره جویی از قطعات مخروطی شکل سفال های رنگی طراحی و ساخته شده است.

ولی در تاریخ باستان اولین افرادی که بر روی پیشرفت کاشی کاری و موزائیک کاری سرمایه گذاری کردند مردمان یونان باستان بوده اند که در حفاری های باستان شناسی در تمدن های یونان باستان محوطه ای با یک سنگ فرش با قدمتی هشتصد سال قبل از میلاد مسیح کشف شد که با بهره جویی از سنگ ریزه های رنگی ساخته شده است و با اینکه این سنگ فرش دارای نظمی منقش نیست و شکل و حالتی ساده دارد اما می توان آن را گام آغازین طراحی و ساخت موزائیک های به شکل امروزی دانست و کمااینکه امروزه موزائیک ها می توانند تصاویر واقعی تری را به نمایش بگذارند و هر بیننده ای را مجذوب خود کنند.

 
 
 
 
 
موزاییک درجا در پارکینگ و اجرای موزاییک درجا،طراحی و ساخت ملات کف موزاییک درجا،کفسابی سالن موزاییک در جا،موزاییک لاشه سنگ و موزاییک سازان باتجربه و کاربلد کریمی.
موزاییک درجا،موزاییک یک تیکه،  ۰۹۱۹۶۳۷۶۶۹۸
گروه پیمانکاری کفسازی و کفسابی  وموزاییک کریمی با ابتکار و نوآوری طراحی های جدید و فوق العاده در طراحی و اجرای موزاییکهای یک پارچه و درجا.
 

موزاییک دیواری

معرفی انواع موزاییک

انواع موزاییک

در این مقاله قصد داریم تا انواع موزاییک های تولیدی در گروه تولیدی موزاییک در کرج رو به شما مصرف کنندگان گرامی معرفی کنیم…

موزاییک شسته

تولید این نوع از موزاییک همانند موزاییک های معمولی و گرانیتی است، مدت زمانی که موزاییک در اتاق گرم خانه می ماند بیشتر از ۵ ساعت است تا آب فیزیکی خود را از دست بدهد و از طرفی ساب زدن آن نیز به شکل متفاوتی است و تفاوت زیادی با ساب موزاییک های عادی دارد و در دستگاه های ساب زنی آن به جای کله و سنگ های سمباده ساب، فرچه های سیمی قرار دارد که در ۳ مرحله به ترتیب از زبر به نرم چیده شده اند روی موزائیک ها کار می کنند و همزمان با ساب آب پرفشاری بر روی موزاییک ها پاشیده می شود.

موزاییک های شیاردار

یکی از بارزترین انواع موزاییک ها که در مکان های زیادی به چشم شما برخورد کرده اند این نوع از موزاییک ها هستند که در سطح رویه آن دارای برجستگی و شیار هایی با اشکال مختلف هستند که بیشتر برای فرش کف پیاده رو ها و حیاط و محوطه های پارکینگ مورد استفاده قرا می گیرد.

 

موزاییک های ویبره ای

این نوع از موزاییک ها نیازمند دستگاه های پیچیده ای نیستند و بدون ساب زنی و فشار های دستگاه پرس می باشند و تنها نیازمند یک همزن، یک تسمه نقاله ای به طول ۱۰-۱۵ متری دارای ویبراتون و یک پیمانه کن(دزاتور) است.

مراحل تولید این نوع از موزایک بدین ترتیب است که مواد پس از مخلوط شدن توسط دزاتور به درون قالب های لاستیکی مخصوص آن ریخته شده و بر روی نوار تسمه نقاله ای قرار گرفته که این نوار توسط ویبراتور لرزان است و باعث خروج هوای بین مواد مورد استفاده موزاییک شده و سپس قالب های را بیشتر از ۵ ساعت بی حرکت قرار می دهند تا خشک شده و سپس قال های آن را از موزاییک جدا کرده و درون آب می خوابانند تا بتن آن خود را گرفته و مقاوم شود و سپس بعد از خروج آن ها را بسته بندی میکنند.

 

موزاییکها تک لایه ای

از انواع موزاییک ها یک نوع موزاییک وجود دارد که بیشتر در کشور های اروپایی مثل آلمان و ایتالیا تولید و مورد استفاده قرار می گیرند.این نوع از موزاییک تک لایه بود و دارای وزن کمتری است که به همین علت در ساختمان های چندین طبقه مورد استفاده قرار می گیرند. توجه داشته باشید که این نوع از موزاییک فاقد قسمت زیرین (نارین) می باشد و در آن سنگ دانه های ریز مورد استفاده قرار گرفته است و دستور تولید آن به طور کلی همانند موزاییک های گرانیتی است.

 

 

طبقه بندی انواع موزاییک ها بر اساس شکل ظاهر

موزاییک های  سیمانی

این نوع از موزاییک که در سطح خود سنگ دانه های ریز تزئینی ندارد است و فقط دارای شیار و طرحهای ساده است.

موزاییک های سنگ دار

این نوع از موزاییک که در سطح خود دارای سنگ های تزئینی ریز و درشت است  و به سه شکل طرح دار(شیار دار)، صاف، شسته ساخته می شود .

موزاییک های شسته

این نوع از موزاییک  که در سطح خود دارای سنگ ریزه هایی است که در سطح آن به صورت برجسته ای دیده می شود.

موزاییک های پلاکی

این نوع از موزاییک که در سطح خود انواع مصالح ساختمانی سخت و محکم و صیقل پذیر قرار دارد و اندازه این سنگه و مصالح برحسب ابعاد موزاییک متفاوت و  به شکلی صاف و صیقلی ساخته می شوند.

اطلاعات مختصری در مورد موزاییک در کرج

موزاییک در کرج

تعریف موزاییک

موزاییک کف پوشی بتنی و متراکم است که از طریق فشار دستگاه پرس یا از طریق دستگاه های لرزشی  تراکم خود را به دست می آورد.

مواد تشکیل دهنده موزاییک

موزاییک از موادی مثل سیمان، ماسه، پودر سنگ ، سنگ دانه های ریز و درشت و آب تشکیل شده است و در قالب هایی با ابعاد مختلف طراحی و پرس شده اند.

مراحل تولید موزائیک

 1. آماده کردن مصالح مورد نیاز 

 2. انبارمواد 

 3. شستشوی مصالح

  روش ماشيني

  روش دستي

 4. مخلوط کردن مواد 

 5. قالب گیری و پرس

  قالب پرسي

  قالب ويبره‌اي

 6. ساییدن

  ساب سنتی

  ساب اتوماتیک

  ساب نواري

 7. گرم خانه

  گرم خانه هاي معمولي

  گرم خانه هاي بخار

  گرم خانه هاي آب گرم

 8. بتونه کاری

  دستي

  ماشيني  

 9. دپو کردن 

 

انواع موزاییک

موزاییک ها انواع مختلفی دارند که در حالت معمول متناسب با محل استفاده آن ها دسته بندی می شوند  و در موارد بیشتر نیز متناسب با نحوه ساخت  آن ها دسته بندی می شوند.

بهتر است قبل از اقدام به خرید موزاییک این مورد را مدنظر قرار دهید.

موزاییک معمولی : از تعداد دو لایه تشکیل شده و در قالب هایی با جنس چدنی یا فولادی ریخته شده، به آن مقداری آب اضافه شده و بعد از خشک شدن بادستگاه های ساب زنی ساب خورده. 
موزاییک شسته : این نوع موزاییک حداقل به مدت ۵ ساعت در گرم خانه قرار می گیرد تا آب خود را از دست دهد. 
تک لایه : این نوع موزاییک با ضخامت تقریبی ۱۷mm،از لحاظ وزن سبک تر از موزاییک معمولی است، استحکام بالایی دارد، دارای جذب پایین تر آب و بخاطر همین دلایل گزینه مناسبی برای استفاده در پشت بام ها است. 
سیمانی : این نوع از موزاییک ها فاقد سنگ دانه های تزیینی است و طرح ساده با شیار های معمولی است. 
سنگ دار : این نوع موزاییک دارای سنگ دانه های ریز تزئینی برروی سطح خود هستند.
شیار دار : این نوع موزاییک دارای فرورفتگی و برجستگی بر روی خود می باشد.

برای خرید انواع موزاییک در کرج می تونید با شماره زیر تماس حاصل کنید…

۰۹۱۹۶۳۷۶۶۹۸

۰۹۳۷۷۶۷۷۱۴۰