موزاییک ! موزاییک چیست؟


موزاییک چیست؟!

واژه موزاییک ریشه در متون و ادبیات فرانسوی دارد. معنی کاربردی آن در ادبیات زبان فرانسه جورچین سنگی یا غیره است. جورچینی که با کنار هم چیدن چند قطعه مختلف به دست می آید. با توجه به شواهد و آثار موجود به احتمال قوی واژه موزاییک به صورت گویش کاربردی از حدود سیصد سال قبل وارد ادبیات فارسی ایرانی ما شده است. در واقع با گسترش نقوش سرامیکی و تابلو کاشی های معروف که در عصر صفویه در کشور رواج خوبی پیدا کرد و از آنجا که همزمان با رونق  این صنعت در کشور روابط اروپایی ایران نیز سطح قابل توجهی پیدا کرد میتوان نتیجه گرفت اولین بار این واژه فرانسوی توسط میهمانان فرانسوی و اروپایی در ایران بکار رفت و سپس توسط معماران و سازندگان تابلو نقشهای کاشی و سرامیکی ایران به صورت یک واژه روزمره و کاربردی درآمد.

تصویر بالا مربوط به یک تابلو موزاییک قدیمی میباشد.

البته با توجه به وجود آثار گچبری ها و سرامیک کاریهای بسیار قدیمیتر در کشور عزیزمان کاملا مشخص است که تاریخ کاشی کاری و ظریف کاری ساختمانی ایران ما جورچین و گچبری جورچین و تابلو نقش که در حال حاضر به آن موزاییک گفته میشود از روزگاران بسیار دور مثلا دوره اشکانیان و حتی هخامنشیان در کشور ایران رایج بوده است. اما موضوع این بحث ورود و کاربرد واژه موزاییک در لغتنامه ایرانی میباشد که به حدود سیصد سال قبل باز میگردد.

موزاییک ساختمانی امروزی!

موزاییک امروزی موجود در بازارهای ساختمانی در واقع نوع خاصی از موزاییکهای موجود در ادبیاتهای جهانی میباشد. این موزاییک که امروزه در زبان محاوره ای یا بازاری کشور به صورت گسترده مورد استفاده قرار میگیرد در واقع اشاره به قطعه خاصی از محصولات پیش ساخته بتنی و سیمانی ساختمانی دارد که در تعریف و توضیح کلی دارای یک سایز و اندازه معمولی مثلا ۳۰ در ۳۰سانتیمتر و یا ۴۰در۴۰ سانتیمتر و سایزهای مشابه میباشد. و این استفاده گسترده از واژه موزاییک در یک کاربرد خاص از آن به معنای این نیست که معنای کامل و کلی این واژه همین محصول سیمانی ساختمانی است.

 

انواع و اقسام موزاییک ساختمان، شیوه تولید موزاییک ساختمانی، چگونگی طبقه بندی، کاربرد مربوط به هر دسته از انواع موزاییک و ویژگی مهم و لازم در هر نوع موزاییک و همچنین موارد موثر در تعیین قیمت موزاییک های ساختمانی….

در ادامه مطلب قصد داریم در حد اطلاعات اولیه شما عزیزان را با انواع موزاییک و ویژگیهای مهم و کاربرد آنها آشنا کنیم لطفا همراه ما باشید…

موزاییک پرسی، موزاییک ویبره ای

موزاییکهای ساختمانی به طور کلی به دو دسته تقسیم میشوند. که در ادامه مطلب میکوشیم تا در حد امکان این دو نوع موزاییک را برای شما تعریف و ویژگیهای بارز آنها را تشریح کنیم. لطفا همراهمان باشید..

موزاییک پرسی:

در تعریف این نوع موزاییک همانگونه که از اسمش برمی آید باید گفت؛ موزاییک پرسی موزاییکی هست که به روش پرس کردن و فشار مواد تولید میشود. و همین تعریف کوتاه میتواند بیانگر این باشد که مواد و مصالح به کار رفته در این محصول میبایست به نحوی مخلوط و مهیا شوند که آمادگی پذیرش فشار یا پرس را داشته باشند! اما باید این نکته را هم در نظر داشت که امروزه با وجود دستگاههای مختلف پرس در صنعت تولید  موزاییک پرسی و روش کار منحصر به هر دستگاه مواد و مصالح تولید موزاییک پرسی مناسب با کار آن دستگاه و قالب مربوطه مهیا و آماده میشود. لیکن چیزی که در تمام روشهای تولید موزاییک پرسی قابل توجه و مشترک است رطوبت کم و استفاده از آب کمتر در مواد اولیه آماده شده نسبت به موزاییک ویبره ای میباشد.

 البته درحال حاضر در کشور موزاییک پرسی به دو صورت تک لایه و دو لایه تولید میشود. با اینکه هر یک از این نوع موزاییک ها دارای تمایز خاصی نسبت به نوع دیگر است اما در کل هر دوی این دو نوع محصول از طریق فشار و پرس مصالح تولید میشوند.

 

نحوه تولید موزاییک پرسی دولایه ترکیب مواد در دو خط جدا از هم!

بله دوستان مواد اولیه موزاییک پرسی دو لایه در دو خط جدا و کاملا مستقل از هم و به دو شیوه متفاوت آماده و عمل آوری میشود. 


موزاییک ساده(موزاییک صاف)

این نوع موزاییک در واقع پر کاربردترین نوع موزاییک است!  جالب است بدانید نمونه ۳۰ در ۳۰ سانتیمتری و پرسی موزاییک ساده و صاف بدون شیار که به رنگ سیمانی میباشد در کشور ما به نام  موزاییک ایرانی معروف است.

موزاییک ساده یا موزاییک ایرانی، از روزگاران قدیم کاربردهای بسیار زیادی در صنعت ساختمانی کشور ما دارد.

موزاییک پشت بام،موزاییک ساده پشت بامی چیست؟ قیمت روز موزاییک پشت بام

دلیل استفاده از موزاییک پشت بام چیست؟!

اولا ایجاد یک پوشش مناسب و محکم و محافظ روی سطح ایزوگام، دوما کمک به سیستم عایق گرما و سرمای ساختمان، و سوما ایجاد یک محوطه آزاد با سطح صاف و باز روی پشت بام! ادامه مطلب را بخوانید👇

موزاییک پشت بامی چه نوع موزاییکی است و معمولا در چه ابعادی استفاده میشود؟ نحوه تولید آن چگونه است و محل مصرف و دلیل استفاده از آن چیست؟

برای گرفتن پاسخ در ادامه مطلب همراه ما باشید!👇👇

 

موزاییک پشت بامی چیست؟ برای پاسخ به این سوال لازم است ابتدا توضیح مختصری در مورد پشت بام و دلیل استفاده از موزاییک بر روی پشت بام ارائه بشود. همانگونه که مستحضرید با توجه به شرایط اقلیمی، در کشور هایی مثل ایران، سطح بیشتر پشت بامها به وسیله پوشش های عایق دار مانند ایزوگام پوشیده میشود.اما ایزوگام یا هر پوشش عایق دار مشابه دیگر، با وجود مزایای متعدد دارای چند نقطه ضعف و مشخصه آسیب پذیری نیز هست. که از آن قبیل میتوان به موارد زیر اشاره کرد: ۱.فرسایش در اثر تابش خورشید. ۲.زخمی شدن در اثر تردد و افتادن اجسام تیز و خشن. ۳.فرسایش در اثر بارندگی و آلودگی نزولات آسمانی به مواد شیمیایی. ۴. باد و طوفان. ۵. انباشته شدن خار و خاشاک و گرد وخاک که در اثر طوفان جمع شده. ۶. کهنگی و پوسیدگی در اثر گذر زمان. و دلایل بسیار متعدد دیگر. معمولا این موارد و مسائل دیگری از این دست نکاتی هستند که در طول عمر و نحوه عملکرد پوشش های پشت بام ها فوق العاده دخیل هستند. که میبایست برای هر یک از این نکات چاره ای اندیشید.

هر مشکلی در هر شاخه ای، بشر را برآن میدارد تا راه کاری برایش بیاندیشد!!

مسئله آسیب پذیری پوشش های پشت بامی نیز از آن مواردی هست که محققان و طراحان و سازندگان ساختمان را وادار به چاره اندیشی برای این موضوع نمود.

نتیجه چیزی نبود جز تولید موزاییک پشت بامی!

 

به این ترتیب بود که برای پوشاندن و محافظت از ایزوگام و پوشش های مشابه عایق روی پشت بامها، نوعی موزاییک پرسی با استحکام بالا،سطح ساده و صاف، بدون شیار و ضخامت متوسط به پایین و حداقل وزن تولید انبوه شد. این موزاییک به موزاییک پشت بام معروف شد.

ویژگیهای موزاییک پشت بام:

۱. مشخصه اول و مهم موزاییک پشت بام داشتن وزن کم است. توجیه دلیل لزوم دارا بودن وزن کم: از آنجایی که موزاییک پشت بام فقط به عنوان پوشش سطح عایق و ایزوگام روی پشت بام استفاده میشود، میبایست در عین حال که استحکام و ماندگاری بالایی دارد لازم است حدالمقدور دارای وزن کمتری هم باشد.

۲. دومین ویژگی موزاییک پشت بام دارا بودن سطح صاف و ساده بدون شیار میباشد.

چرا لازم است موزاییک پشت بام موزاییک ساده باشد؟

همین بدون شیار بودن موزاییک پشت بام هم خود میتواند به چند دلیل باشد. الف. از آنجایی که تردد و رفت آمد به پشت بامها و متناسب با آن نظافت و جارو کردن پشت بام معمولا کمتر انجام میشود لذا پشت بام در طول زمان محل انباشت خاک و خاشاک و آلودگی های تحت تاثیر باد وطوفان میشود، از این رو بهتر آن است که موزاییک به کار رفته روی پشت بام سطح صاف و بدون شیار داشته باشد.

نمونه موزاییک پشت بام با سطح ساده.

ب. دلیل دیگری که موجب میشود موزاییک ساده برای پشت بام مناسب تر باشد، این است که معمولا اهالی و ساکنین یک ساختمان به دلایلی که در بند الف گفته شد سطح پشت بام را مانند کف پارکینگ و دیگر محل های ساختمان شستشو و نگهداری نمیکنند از این رو در صورت آلودگی هوا و بارش بارانهای دود آلود و کثیف و جاری شدن در بین خطوط موزاییک غیر ساده، شیارهای موزاییک شیاردار فورا کثیف شده و در نتیجه سطح پشت بام خیلی زود تبدیل به یک فضای ناهنجار و کثیف میشود.

ج. دلیل دیگر اینکه موزاییک ساده را به علت نداشتن شیار و همچنین ضخامت کم میتوان حتی به صورت خشکه نیز کار کرد. و این نکته میتواند باعث هرچه سبک تر شدن ملاط زیر کار نصب موزاییک پشت بام بشود.

د. از خصوصیات دیگر موزاییک پشت بام این است که خود موزاییک که در بیشتر موارد با کوچکترین سایز در بازار یعنی ۳۰×۳۰ استفاده میشود، و به دلیل نداشتن شیار نسبت به موزاییک حیاطی میتواند قطر کمتر و در نتیجه وزن کمتری داشته باشد.

اینها چند دلیل از دلایل ساده بودن و بدون شیار بودن سطح موزاییک پشت بام میباشد.

 

دلیل مناسب تر بودن موزاییک ۳۰×۳۰ نسبت به موزاییک ۴۰×۴۰ در پشت بام چیست؟

اینکه چرا موزاییک ۳۰×۳۰ برای پشت بام بهتر از موزاییک ۴۰×۴۰ هست معمولا سه دلیل دارد!

۱. موزاییک ۳۰×۳۰ نسبت به موزاییک ۴۰×۴۰ سبک تر است و وزن کمتری دارد.

۲. در نصب موزاییک ۳۰×۳۰ استاد بنا به واسطه کوچکتر بودن قطعه، به خوبی میتواند شیب بندی سطح پشت بام را جهت جاری شدن وتخلیه آبهای کف پشت بام تنظیم واجرا کند!

۳. دلیل دیگر و مهم این موضوع که به چه علت روی پشت بام ها موزاییک۳۰×۳۰ مناسب تر از موزاییک ۴۰×۴۰ میباشد این است که، موزاییک ۳۰×۳۰ به علت داشتن ضخامت کم و همچنین هزینه کمتر در تولید، دارای قیمت کمتری نسبت به موزاییک ۴۰×۴۰ میباشد. وهمین امتیاز سازندگان ساختمان را بر آن میدارد تا روی پشت بام و برای پوشش ایزوگام و عایق بندی پشت بام خود از موزاییک ۳۰×۳۰ به جای موزاییک ۴۰×۴۰ استفاده نمایند.

دلیل استفاده از موزاییک طوسی روی پشت بام!

چرا موزاییک طوسی برای پشت بام مناسب تر است؟

پاسخ این سوال بسیار روشن است. شما یک سطحی را در نظر بگیرید که به طور مدام در معرض و مجاورت آلودگی دود و غبارهای دود آلوده شهری میباشد، از طرف دیگر به هنگام بارندگی ها همواره بارانهای آلوده به مواد سیاه و دوده ماشین آلات و کارخانجات بر روی آن مینشیند، به نظر شما برای ماندگاری تمیزی در این سطح بهتر است رنگ زمینه سفید و روشن باشد یا تیره و طوسی!؟ بله جواب روشن است در صورت تیره بودن سطح، آلودگی و دود و سیاهی کمتر به چشم می آید!

چگونه میتوان برای پشت بام خود موزاییک خوبی را با قیمت مناسب خرید. سوالی که پاسخ آن نزد ماست تماس بگیرید.

واش بتن چیست،تولید واش بتن، قیمت واش بتن، سایز و انواع واش بتن

واش بتن چیست؟ قیمت واش بتن چند است؟

واش بتن به معنی لغوی یعنی بتن شسته شده. حال اینکه این لغت و عبارت از کجا و چگونه وارد ادبیات ساختمانی ما شده است!؟

همانگونه که از اسم محصول پیداست، واش بتن نیز یک نوع قطعه کفپوش موزاییکی است که برای پوشش سطح پیاده رو ها و محوطه های روباز و پارکینگی استفاده میشود. مهمترین مشخصه این محصول داشتن سطح زبر و بتن شسته شده سطح آن است. این قطعه یک قطعه پیش ساخته بتنی است که از بتن سیمان و سنگدانه تولید شده و بعد با بورس سیمی و فشار آب شسته میشود.

اگر به پیشینه و ریشه های پیدایش واش بتن نگاهی داشته باشیم، احتمالا با مطالب بسیار جالبی روبرو میشویم! مثلا اینکه این احتمال وجود دارد اولین واش بتن که توسط انسان کشف شده و نظر اورا جلب کرده است، واش بتن ی بوده است که در طبیعت و به واسطه قرار گرفتن یک صخره شنی و یا یک دیواره بتنی در مسیر عبور آب ایجاد شده. در همین رابطه دیدن تصویر زیر خالی از لطف نیست!

همانگونه که در تصویر مشخص است قطعه ای از یک دیواره بتنی دیده میشود که در مسیر گذر آب فرو افتاده. این قطعه حدود یک مترونیم پهنا و حدود چهار متر طول دارد و به خوبی مشخص است که بتن تشکیل دهنده آن دارای استحکام و عیار بالا میباشد، اما سایش آب نیز دارای قدرت بالایی است. به نظر میرسد از زمان افتادن بتن در رودخانه شاید حدود دوسال میگذرد و در تمام این مدت جریان آب به کار خود یعنی شستشوی مدام سطح بتن مشغول بوده است، و نتیجه کار این چیزیست که حیرت هر بیننده ای را بر می انگیزد. به نظر شما آیا این صحنه و صحنه هایی از این قبیل نمیتواند ریشه پیدایش و تولید کفپوشی به نام واش بتن گردد؟ جواب این است: بله! اگر نگاهی به تاریخچه پیدایش هر کالا و هر محصول جدید بیندازیم، متوجه میشویم که در بیشتر موارد اولین نمونه محصول جدید به صورت کاملا اتفاقی در مسیر زندگی بشر قرار گرفته و باعث جلب توجه انسان متفکر و خلاق قرار گرفته و بعد از آن بشر به فکر تولید و انتشار آن نمونه جالب افتاده است.

گروه تولیدی و اجرایی موزاییک واش بتن کریمی.

موزاییک ساده سبک،موزاییک ارزان،موزاییک نازک،موزاییک جدید

موزاییک ساده چه نوع موزاییکی هست و قیمت آن چند است؟

این روزها با رونق نسبی به وجود آمده در صنعت ساختمان سازی در کشور، و همچنین با مدرنیزه تر شدن صنعت احداث بنا و اماکن در کشور، ناگزیر با بیشتر شدن انتظارات متقاضیان یک ساختمان از کیفیت و کمیت یک بنا نیز مواجه هستیم.  شاهد آن هستیم که بیشتر مشاغل دخیل در احداث ساختمان درگیر نو شدن و مدرن تر شدن هستند و این مشاغل نیز مانند دیگر شاخه های پویا در علم و پیشرفت بشری، در حال جوشش و حرکت به سوی راحتی بشر هستند.

از جمله این امور در حال تغییر و بهبود بی وقفه بخش کفسازی در ساختمان است. اگر اهل بازدید از نمایشگاه ها و جشنواره های ساختمانی باشید، مطمئنا ملاحظه کرده اید که امروزه سازندگان سازه های جدید در دنیا، به دلایل متعدد و زیادی از جمله زیبایی کفپوش، دوام و ماندگاری، ضد جذب بودن در برابر آلودگی، تنظیم اسطکاک در کف ساختمان، وزن وارد بر هر متر از کف ساختمان، عملکرد مناسب در تنظیم دما از کف، و از همه مهمتر مدیریت بهینه هزینه،  اهمیت بسیار زیادی به پوشش کف ساختمانهای خود داده و میدهند. با توجه به قرار گرفتن کشور در شرایط خاص اقتصادی شاهد آن هستیم که جوانان برومند و متفکر این مرز و بوم  به طور پیوسته در حال پویش و ابداع راه حلها و راه کارهای جایگزین و جدید و به مراتب کارآمد تر از موارد مشابه در دنیا بوده و هستند. 

از جمله امور دگیر و پویا در این تحول و نوگرایی تحولات در صنعت کفسازی ساختمان ها میباشد. در ادامه مطلب نمونه های جالب و روش های جدیدی را در کفسازی ساختمان خدمت شما عزیزان معرفی و ارائه خواهیم داد. باما همراه باشید!

تلفن تماس و سفارش کالا: ۰۲۱۲۲۸۹۸۶۳۸

آدرس دفتر مرکزی : تهران. پاسداران. نگارستان۵ 

موزاییک ساده ۴۰در۴۰ باسنگ چینی۴و۵
۰۹۱۹۶۳۷۶۶۹۸

موزاییک پرسی،موزاییک ویبره ایموزاییک پرسی چیست؟

موزاییک ویبره ای چیست؟

موزاییک پرسی و موزاییک ویبره ای چگونه تولید میشوند و کاربردشان چیست!

موزاییک ویبره ای و موزاییک پرسی، چه شباهت ها و چه تفاوتهایی باهم دارند!

برای دانستن پاسخ این سوالات لطفا ادامه این مطلب را بخوانید.ابتدا به تعریف و توضیح مشخصات هر کدام از این موزاییکها میپردازیم.

موزاییک ویبره ای:

همانگونه که از اسم این قطعه پیداست، در پروسه ساخت این موزاییک از روش ویبره کردن بتن استفاده میشود. به این ترتیب که ابتدا بتن و مواد تشکیل دهنده موزاییک طبق فرمول و پیمانه مشخص و مناسب با محصول در مخلوط کن، ترکیب شده و در قالب مخصوص قطعه ریخته میشود.

قالب موزاییک ممکن است دو حالت داشته باشد.

قالب جدا از دستگاه و قالب چسبیده به دستگاه.

۱. قالب جدا از دستگاه ویبره، این نوع قالب به صورت جدا از دستگاه ویبره میباشد که برای تولید قطعه ابتدا مواد ترکیب شده یا بتن آماده شده در قالب ریخته میشود، سپس قالب پر  از بتن یا مواد اولیه قطعه، به مدت لازم که قبلا در برنامه دستگاه تنظیم و مشخص شده است، شروع به ویبره کردن میکند.  بعد از اتمام مرحله ویبره قالب از روی دستگاه ویبره برداشته شده و برای انجام مراحل بعدی تولید اعم از خشک شدن و آبیاری و فراوری بتن و ساب به قسمت های دیگر کارخانه منتقل میشود.

۲. دستگاه قالب سر خود یا قالب متصل به دستگاه، همانگونه که از اسمش پیداست این نوع قالب متصل به دستگاه ویبره میباشد.

قالبی که به صورت سر خود دستگاه هست در واقع نوعی خط تولید نیمه اتوماتیک به شمار می آید. به اینصورت که هر قالب به صورت خودکار از ابتدای خط تولید تا انتهای آن بر روی یک نوار نقاله به حرکت در می آید و همزمان با این حرکت کردن از بتن و مواد اولیه موزاییک پر میشود و در ادامه ویبره شده و سپس در مرحله آخر با قرار گرفتن در روی شمشه های مناسب قالب با ظرافت تخلیه شده و برای تولید قطعه بعدی آماده میشود.

نمونه موزاییک پرسی حیاطی
موزاییک ویبره ای
موزاییک پرسی ساده

کاربرد موزاییک ویبره ای!

موزاییک ویبره ای معمولا بعنوان کفپوش استفاده میشود. کفپوشی که از آن در پوشش های یکدست و منظم کف پیاده رو ها و کف فضاهای باز مانند میادین و پارک ها بسیار استفاده میشود. البته موزاییک ویبره ای کاربردهای دیگری هم دارد، مثلا نوع پلیمری و براق موزاییک ویبره ای که به آن سمنت پلاست نیز گفته میشود علاوه بر کف پیاده روها در نمای ساختمان نیز بعنوان سنگ مصنوعی استفاده میشود که اتفاقا در بیشتر موارد با ایجاد یک سری اشکال هندسی زیبا موجب تحسین هر بیننده ای میشود.

نمونه هایی برای موزاییک دیواری، یا سمنت پلاست، یا سنگ مصنوعی که در نمای ساختمان استفاده شده است.

نمای سنگ مصنوعی یا موزاییک پلیمری
۰۹۱۹۶۳۷۶۶۹۸ کریمی
نمای سنگ مصنوعی یا موزاییک پلیمری
۰۹۱۹۶۳۷۶۶۹۸ کریمی
نمای سنگ مصنوعی یا موزاییک پلیمری
۰۹۱۹۶۳۷۶۶۹۸ کریمی
نمای سنگ مصنوعی یا موزاییک پلیمری
۰۹۱۹۶۳۷۶۶۹۸ کریمی
نمای سنگ مصنوعی یا موزاییک پلیمری
۰۹۱۹۶۳۷۶۶۹۸ کریمی
نمای سنگ مصنوعی یا موزاییک پلیمری
۰۹۱۹۶۳۷۶۶۹۸ کریمی

موزاییک پرسی! در اینجا به تعریف موزاییک پرسی، نحوه تولید و کاربرد آن میپردازیم. لطفا همراه ما باشید.

موزاییک پرسی،

همانگونه که اسمش پیداست این محصول به وسیله یک ماشین به نام پرس تولید میشود. موزاییک پرسی میتواند به صورت دولایه و همچنین تک لایه تولید بشود.

موزاییک پرسی دولایه!

در نوع دولایه موزاییک پرسی مواد تشکیل دهنده موزاییک، جدا گانه و با دو روش کاملا متفاوت آماده میشود. یعنی در این نوع موزاییک دو لایه رویه و زیره وجود دارد که مواد تشکیل دهنده هر کدام از این لایه ها میبایست به روش خاصی آماده گردد.مثلا برای آماده کردن مواد لایه رویه به این صورت عمل میشود، ابتدا یک پیمانه مخصوص از هریک از ترکیبات تشکیل دهنده موزاییک داخل دستگاه مخلوط کن ریخته میشود، سپس این مواد با آب به صورت دورانی و ویبره ای کاملا مخلوط میشود، تا حدی که یک بتن شل و روان به دست بیاید. بعد از آن مواد آماده شده داخل قالب ریخته میشود تا به این ترتیب رویه موزاییک شکل خود را بیابید.

لایه زیرین موزاییک پرسی دولایه: در بیشتر موزاییکهای پرسی موجود در بازار علی رقم داشتن رنگها و طرحهای مختلف و سنگدانه ها و رنگ زمینه های متنوع و متعدد لایه زیرین فقط یک ترکیب ساده است. در واقع این لایه فقط مخلوطی از دو نوع مصالح ابتدایی ماسه و سیمان است.

آدرس دفتر مرکزی : تهران. پاسداران. نگارستان۵ پلاک۲۰
تلفن سفارش کالا: ۰۲۱۲۲۸۹۸۶۳۸

موزاییک ساب نخورده، موزاییک ساده زیرپارکتی، موزاییک پشت بام،هزینه زیر سازی پارکت

موزاییک ساب نخورده!توصیف و توضیح مشخصات فنی موزاییک ساب نخورده، عوامل مؤثر در قیمت موزاییک ساب نخورده و موارد مصرف این محصول:

ابتدا به تعریف و توضیح مختصر در مورد خود محصول میپردازیم.

آدرس دفتر مرکزی : تهران. پاسداران. نگارستان۵ پلاک۲۰
تلفن سفارش کالا: ۰۲۱۲۲۸۹۸۶۳۸

همان گونه که از اسم این محصول بر می آید، در واقع در تولید این موزاییک یکی از مراحل اصلی فرایند تولید یعنی ساب موزاییک کاملا حذف شده است. این محصول در تمامی کارخانجات تولید موزاییک پرسی موجود میباشد، اما بنا به دلایل و ضوابط و سیاست کاری خاصی که در هر کارخانه تولید موزاییک حاکم میباشد، ممکن است همه کارخانجات تولید موزاییک پرسی حاضر به فروش موزاییک ساب نخورده نباشند.

موارد مصرف موزاییک ساده ساب نخورده:

موزاییک ساب نخورده در بیشتر موارد استفاده، میتواند بعنوان یک موزاییک زیر پارکتی،موزاییک زیر لمینتی، و موزاییک زیر موکتی، برای ایجاد یک زیرسازی کاملا صاف و مسطح جهت نصب پارکت و لمینت و یا چسباندن کفپوشهای موکتی و یا اپوکسی مورد استفاده قرار بگیرد.

موزاییک ساده، موزاییک ساب نخورده،موزاییک زیرپارکتی،

این محصول نیز همانند دیگر موزاییکهای سنگ دانه دار و متنوع میتواند رنگهای مختلفی داشته باشد، که در این صورت ممکن است به لحاظ قیمت دارای قیمت بیشتری باشد، اما با توجه به محل نصب و قرار گرفتن این محصول که در بیشتر مواقع زیر کفپوش اصلی مثل پارکت، لمینت، سرامیک، اپوکسی و یا موکت قرار میگیرد، داشتن سنگدانه یا نداشتن آن در این محصول اهمیت چندانی ندارد. اگر مصرف کننده موزاییک زیر پارکتی و موزاییک زیر لمینتی به این نکته توجه داشته باشد، چه بسی میتواند با کمترین هزینه ممکن بهترین پوشش و موزاییک را برای زیر کار خود تهیه نماید. اما علی رقم بی اهمیت بودن رنگ و سنگدانه در موزاییک زیر پارکت و موزاییک زیر لمینتی، موضوع مهم و حائز اهمیت در موزاییک زیر پارکتی و موزاییک زیر لمینت و موزاییک زیر اپوکسی، داشتن سطح کاملا صاف و همچنین داشتن سایز مناسب و از همه مهمتر سبک بودن و مخصوصا استحکام فوق العاده و قابل قبول میباشد.

موزاییک پرسی، تعریف و نحوه تولید

موزاییک پرسی چیست و چگونه تولید میشود؟ قیمت موزاییک پرسی به چه چیزهایی بستگی دارد؟

موزاییک پرسی به موزاییکی گفته میشود که مصالح و مواد اولیه آن بعد از ترکیب و مخلوط شدن، تا حد مشخص و محدودی مرطوب شده و سپس با دستگاهی به نام پرس هیدرولیک پرس میشود. به این ترتیب موزاییک پرسی استحکام اولیه خود را از اعمال فشار و پرس شدن میگیرد.

مصالح تشکیل دهنده و مراحل تولید موزاییک پرسی:

موزاییک پرسی معمولا از دو لایه رویه و پشته تشکیل میشود، که مواد و مصالح لازم برای هر لایه آن به روش مخصوص خود عمل آوری شده و سپس در قالب های مخصوص و با یک پیمانه مشخص با یکدیگر ترکیب میشوند، و بعد از آن قالب پر شده برای اعمال فشار داخل دستگاه پرس قرار میگیرد و بعد از انجام پرس، موزاییک تازه ساخته شده شکل و طرح قالب را به خود میگیرد و برای خشک شدن در قفسه قرار میگیرد. لازم به ذکر است که مقدار و درجه فشار موزاییک در دستگاه پرس به چند فاکتور بستگی دارد که مهمترین آنها سایز و مساحت سطح موزاییک، قطر موزاییک، نوع مواد اولیه موزاییک و استحکام درخواستی مشتری میباشد.

موزاییک، کفپوش سیمانی، پیش ساخته چیست؟

موزاییک یا چیدمان پیش ساخته چیست؟ انواع موزاییک کدامند؟

نحوه تولید انواع  موزاییک! نحوه ایجاد طرح بر روی موزاییک!

واش بتن از تعریف لغت تا تعریف فیزیکی

واش بتن چیست؟

تعریف واش بتن در لغت:

بتن شسته! کاملا مشخص و روشن است که این عبارت لاتین، یک عبارت توصیفی بوده  و در واقع شرح وضعیت نوعی قطعه بتن است. نوعی بتن که ظاهرش شسته شده و با دیگر قطعات بتنی فرق دارد. اما نکته این است این شسته شدن بتن چگونه میتواند باعث تفاوت ظاهری قطعه شود.  پاسخ به این سوال چیزی است که میتواند تعریف فیزیکی قطعه باشد. 

واش بتن در تعریف فیزیکی :

واش بتن امروزی یا همان قطعه بتن شسته در حقیقت نوعی موزاییک میباشد که در حدود شصت سال قبل برای اولین بار در شهرهای پر باران اروپا از جمله شهرهای توریستی روسیه تولید و در پیاده رو ها بعنوان یک کفپوش بتنی مفید و زیبا مورد استفاده قرار گرفت. از تاریخ دقیق تولید صنعتی و استفاده این قطعه در ایران حدود بیست سال میگذرد، اما نکته ای در این باره وجود دارد، اینکه واش بتن سنتی یا همان بتن شسته یکپارچه از سالهای بسیار دور یعنی حدود ۸۰ سال قبل در ایران اجرا میشده و میتوان قدمت این نوع کفپوش را در ایران بسیار قبل تر از دیگر کشورها دانست. 

 گفتیم که واش بتن صنعتی نوعی موزاییک میباشد، اما باید توجه داشت که این نوع موزاییک یک مشخصه بسیار مهم نسبت به موزاییکهایی که قبلا دیده ایم دارد و آن سطح زبر و حالت برجسته سنگدانه های سطح آن میباشد. هنگامی که این قطعه در کارخانه تولید میشود در حقیقت سطح آن که پوشیده از سنگدانه های ریز و درشت بوده و دارای رنگهای متنوع میباشد به صورت زبر و کاملا برجسته ساخته میشود و دلیل آن این است که این قطعه بتواند برای استفاده در سطح پیاده روها و محوطه های بدون سقف که معمولا در زمستان و فصول بارندگی لغزنده است، مناسب باشد. بنابراین به راحتی میتوان دریافت که واش بتن به لحاظ مشخصات فیزیکی که دارد برای استفاده در محوطه های روباز و بدون سقف مناسب تر است.

موزاییک ارزان,قیمت موزاییک ساده, موزاییک گرانیتی

قیمت موزاییک ساده چند است,موزاییک پشت بام چند است,  موزاییک زیر پارکتی چند است, یا به عبارتی دیگر ارزانترین موزاییک کدام است؟  در واقع در تعیین قیمت موزاییک چند فاکتور موثر است اول ضخامت, دوم نوع مصالح به کار رفته در آن, سوم وزن,چهارم طرح یا شکل موزاییک,پنجم اندازه. 

موزاییک ساده پرسی مناسب زیر پارکت که در عین حال هم محکم باشدو هم ارزان, موزاییکی هست که از نظر شکل به ساده ترین شکل یعنی مربعی شکل باشد,از نظر طرح روی آن ساده باشد یعنی بدون هرگونه شیار و طرح,از نظر ضخامت دارای یک قطر معمولی برای موزاییک باشد یعنی حدود ۲ الی ۲و نیم سانتیمتر، و مصالح به کار رفته در آن معمولی ترین و ارانترین مصالح باشد یعنی سیمان طوسی ماسه و سنگ دانه سفید و سیاه و پودر سنگ,سایز آن معمولی باشد یعنی ۳۰در۳۰, بنابراین میتوان گفت این گونه موزاییک که مشخصات آن ذکر سد ارانترین نوع موزاییک است. 

گروه تولیدی و اجرای موزاییک کریمی مفتخر است در زمینه تولید و عرضه انواع موزاییک ساده ارزان فعالیت گسترده ای دارد. ۰۹۱۹۶۳۷۶۶۹۸